Notiks Zemessardzes mācības

20.05.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

Sestdien, 22. maijā, Kocēnu novada Mazbrenguļos un Rubenē, Pārgaujas novada Stalbē un Limbažu novada Slavenēs notiks Zemessardzes mācības. To mērķis ir pilnveidot zemessargu zināšanas un prasmes orientēties apvidū.

Mācību laikā  Mazbrenguļos, Rubenē, Stalbē un Slavenēs pārvietosies zemessargi formas tērpos ar ieročiem grupā līdz 15 cilvēkiem.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās prasības.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

           

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi