Notikusi Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona komandiera atvaļināšanas ceremonija

01.03.2021
Komandiera maiņas ceremonija
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3.Latgales brigāde

26. februārī Rēzeknē notika Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona komandiera majora Edgara Belinska atvaļināšanas ceremonija. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Rēzeknes garnizona zemessargi un karavīri, kā arī uzaicinātie sadarbības partneri no valsts un pašvaldības institūcijām.

Ceremonija norisinājās, ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Ceremonija sākās ar Zemessardzes komandiera brigādes ģenerāļa Egila Leščinska uzrunu, kurā viņš izteica pateicību majoram E. Belinskim par dienestu un atzīmēja, ka majors Belinskis ir daļa no bataljona un visas Zemessardzes vēstures, jo bijis dienestā kopš Zemessardzes pirmsākumiem.

NBS komandiera apbalvojums

Zemessardzes komandieris pasniedza majoram E. Belinskim Nacionālo bruņoto spēku komandiera piešķirto apbalvojumu 2. pakāpes Goda zīmi “Par nopelniem“.

Majors E. Belinskis nodot bataljona karogu ZS komandierim E. Leščinskim

Katras zemessardzes vienības – brigādes un bataljona – svēts simbols ir tās karogs. Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karogu 2001. gada 9. februārī Ludzas katoļu baznīcā iesvētīja bīskaps Jānis Bulis. Šo karogu, beidzot pildīt bataljona komandiera pienākumus, majors E. Belinskis svinīgi nodeva Zemessardzes komandierim brigādes ģenerālim E. Leščinskim. Un karogs līdz nākamā Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandiera iecelšanai amatā ir uzticēts Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandierim pulkvedim Gunāram Vizulim.

Pēc karoga svinīgas nodošanas ceremonijas, pulkvedis G. Vizulis īsā uzrunā majoru Belinski raksturoja kā profesionālu virsnieku un vienības vadītāju, pateicās viņam par dienestu, uzsverot Zemessardzes 32. kājnieku bataljona izaugsmi līdz Zemessardzes 3. Latgales brigādes labākās vienības līmenim 2020.gadā, un novēlēja majoram E. Belinskim turpināt būt aktīvam un sniegties sasniegt jaunus mērķus.

Majors Belinskis

Majors Edgars Belinskis savu uzrunu sāka ar dzejas rindām par Zemessardzi, ko tās pirmsākumos rakstījis Jānis Leščinskis. Viņš īsumā atskatījās uz vēsturi: “Man bija tas gods uzsākt dienestu Rēzeknes 36. bataljonā, piedalīties tā organizēšanā. Sākām ar ideju par to, ka sava zeme Latvija jānosargā. 2003. gadā, apvienojoties ar Ludzas bataljonu, kļuvām par Zemessardzes lielāko vienību. Bija gods un gandarījums būt par šī bataljona komandieri. Loks ir noslēdzies – te es iesāku dienestu, te pabeidzu. Uzsākot dienestu Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandiera amatā, es izvirzīju trīs pamatvērtības: personāls, apmācība, attieksme. Ar tām esam ļoti labi attīstījuši bataljonu.” Majors Belinskis  pateicās savai ģimenei, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandierim, Zemessardzes 32. kājnieku bataljonam un katram zemessargam, kā arī sadarbības partneru - Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un pašvaldības – pārstāvjiem  par sniegto atbalstu dienesta laikā.  

Sekoja Zemessardzes 3. Latgales brigādes  kapelāna virsleitnanta Rinalda Broka uzruna. Kapelāns pauda domu, ka katrs militāras vienības komandieris ir kā unikāls komponists un diriģents, kas rada un atskaņo mūziku. Komandieris majors Belinskis ir veiksmīgi veidojis 32. kājnieku bataljona skanējumu. 

Majors E. Belinskis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1991. gadā Zemessardzes  36. Rēzeknes bataljona štāba rotā. Gandrīz 30 dienesta gadi pavadīti vairākās Zemessardzes vienību Latgalē, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku sastāvā. Majors Edgars Belinskis Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandiera amatā tika iecelts 2019. gada 3. maijā.

Par teicamu dienestu viņš ir saņēmis Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku komandiera, Zemessardzes komandiera apbalvojumus.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā. Daudzi tūkstoši pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, piedalās glābšanas darbos u.c.. 

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons (agrāk Zemessardzes 32. Ludzas bataljons) tika izveidots 1991. gada 21. novembrī. Tā atbildības teritorijā ir Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads, Viļānu novads, Ludzas novads, Zilupes novads, Kārsavas novads un Ciblas novads.

Fotogrāfiju autors: Juris Gedušs