Ogres novadā notiks militārās mācības “Namejs 2021”

27.08.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

No šī gada 27. līdz 29. augustam Ogres novada Dzelmēs notiks Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskās mācības, kuru laikā zemessargi pilnveidos lauka kaujas iemaņas, kā arī trenēs apakšvienību sadarbību, lai sagatavotos militāro mācību “Namejs 2021” aktīvajai fāzei.

Tāpat no 24. līdz 26. septembrim Ogres novadā norisināsies daļa no Nacionālo bruņoto spēku militāro mācībām “Namejs 2021”, kuras laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīru, rezerves karavīru un zemessargu, tostarp no 54.kaujas atbalsta bataljona, spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.

Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljona teritorijā mācības norisināsies iepriekš saskaņotās vietās – Ogresgala, Rembates, Lēdmanes un Jumpravas pagastā.

Abu militāro mācību laikā Ogres novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Regulāri vingrinoties un pārbaudot savas spējas, Latvijas zemessargi nodrošina to, ka ar katru gadu valsts aizsardzība kļūst arvien spēcīgāka. Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

 

Jautājumu gadījumā zvanīt 25527803.

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi