Pamatapmācības kursu pabeiguši 65 Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi

06.09.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas daļa

28. augustā Augšdaugavas novada militārajā poligonā “Meža Mackeviči” svinīgi, godinot Latvijas valsts karogu un himnu, noslēdzās Zemessardzes 3.  Latgales brigādes rīkotā jauno zemessargu militārās pamatapmācības nometne. Apmācību pabeidza 65 zemessargi no visiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem.

Svinīgu uzrunu teica kapelāns virsleitnants Jānis Kolns, vēlot Dieva svētību zemessargu tālākajām gaitām.

kapelāns virsleitnants Jānis Kolns

3. Latgales brigādes vārdā zemessargus sveica štāba virsseržants Guntars Lizdiks. Viņš tēlaini teica, ka ar pamatkursa pabeigšanu katrs zemessargs ir uzlicis punktu uz “i” un ka tagad jāsāk veidot vārds, teikums, stāsts un sējums. Viņš novēlēja dzīvot ar mērķi, jo – ja tā nav, tad nevar redzēt arī rezultātu.

štāba virsseržants G. Lizdiks

Pamatapmācības kursa virsseržants virsseržants Andris Svilāns, kurš kopš 8. augusta, kad sākās nometne, piedalījās apmācības procesā, pauda cerību, ka katrs no kursus absolvējušajiem zemessargiem ir izmainījies, un novēlēja katram turpināt attīstību savās vienībās. “Nepazūdiet!” – viņš teica. Pateicības vārdi tika veltīti vadu komandieriem.

Ceremonijas noslēdzās ar skaistu atsveicināšanos, kad ierindā visi viens otram sniedza sveicienu (fotoattēlā).

tradiconālā atsveicināšanās

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Parasti apmācības notiek lauka nometnes veidā, lai koncentrētu pieejamos personāla, materiāli tehnisko līdzekļu un finanšu resursus.

Kursa laikā zemessargi apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs u.c.. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Pamatapamācības nometni organizē Zemessardzes 3.  Latgales brigādes štābs. Apmācību teorētiskās un praktiskās nodarbības šajā kursā vadīja instruktori no brigādes štāba un bataljoniem.

Visā nometnes laikā īpaša uzmanība tika pievērsta drošībai un tika ievērotas Covid – 19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

2021. gada 23. augustā apritēja 30 gadi kopš dibināta Latvijas Republikas Zemessardze. Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus.

Kopš š.g. 12. augusta Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi atbalsta Valsts robežsardzei uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju.