Pļaviņu un Krustpils novados notika Zemessardzes vingrinājums “Arona 2021”

29.04.2021
Militārās mācības
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigāde

24. un 25. aprīlī Pļaviņu un Krustpils novados norisinājās Zemessardzes vingrinājums “Arona 2021”. Vingrinājumu iniciēja Zemessardzes štābs, savukārt realizēja un vingrinājuma norisi nodrošināja Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona un Zemessardzes 55.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi.

Divu intensīvu dienu laikā tika pārbaudītas zemessargu individuālās un kolektīvās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas tādās disciplīnās kā kaujas šaušana, orientēšanās apvidū, NATO šķēršļu joslas pārvarēšana, pirmās palīdzības sniegšana kaujas laukā un vairākās citas.

Jaunajiem zemessargiem dalība šajā vingrinājumā ir iespēja iegūt rūdījumu un labāk izprast zemessarga uzdevumus. Savukārt, jau pieredzējušie to uztver kā motivējošu faktoru savu spēju praktizēšanai un pilnveidošanai, jo tas paredz arī sacensības elementu. Spēcīgāko sniegumu šajā reizē uzrādīja Studentu bataljona zemessargi.

Ir novērots, ka labākos rezultātus sasniedz tās vienības, kurās valda savstarpēja saliedētība. Veiksmīgu uzdevumu izpildi nereti nosaka nevis fiziskais pārākums, bet gan spēja darboties komandā.

Vingrinājumu “Arona 2021” apmeklēja arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Atzinīgi tika novērtēta vingrinājuma ilgdzīvotība. Tas norisinājās jau desmito reizi un ik gadu tā kvalitāte tiek celta jaunā līmenī.

Jāatzīmē, ka astoņas reizes vingrinājums “Arona 2021” noticis tieši Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā – Krustpils novadā. Šis apvidus izceļas ar savu pauguraino reljefu, kas no dalībniekiem prasa papildus piepūli, veicot vienu no galvenajiem uzdevumiem – aptuveni 20 km garo maršu pretinieka kontrolētā teritorijā.

Pateicība Krustpils un Pļaviņu novada pašvaldībām par ieguldījumu Zemessardzes spēju stiprināšanā, ļaujot izmantot novada teritorijā esošās zemes mācību uzdevumu izpildei. Savstarpējā sadarbība atbilst iecerei īstenot valsts visaptverošās aizsardzības plānu, kura pamatideja paredz, ka Latvijas aizsardzība ir visas sabiedrības kopējs darbs un atbildība.

Paldies arī visām iesaistītajām Zemessardzes vienībām par sniegto atbalstu vingrinājuma “Arona 2021” organizēšanā.

Vingrinājuma aktivitātes norisinājās apvidū, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos preventīvos un pretepidēmiskos ieteikumus.

Zemessardzes vingrinājums "Arona 2021"