Poligonā “Mežaine” jaunās šautuves pamatos iemūrēs vēsturisko laika kapsulu

23.07.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

24.jūlijā, plkst. 13:00, Skrundas novadā, poligonā “Mežaine” notiks svinīgā vēsturiskās laika kapsulas iemūrēšanas ceremonija, atklājot jaunās šautuves būvniecību.

Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece, Arhitektūras un projektēšanas biroja “3D birojs” valdes locekle Aija Jansone, SIA  “Urbumiņš Pluss” valdes loceklis Jānis Brūveris kā arī citi aicinātie viesi

Jaunā šautuve tiks izveidota poligonā “Mežaine” attīstības projekta ietvaros, un tā būs paredzēta karavīru, zemessargu un jaunsargu šaušanas prasmju pilnveidošanai un testēšanai. Projekta kopējās izmaksas plānotas 600 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, 2018. gada janvārī Aizsardzības ministrija no Skrundas novada pašvaldības pārņēma poligona “Mežaine” teritoriju, lai nodrošinātu īpašuma izmantošanu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai, veidojot reģionālo poligonu.

Militārā poligona “Mežaine” pašreizējā teritorija ir 53,83 hektāri, un pēc paplašināšanas tā sasniegs aptuveni 952,5 hektārus. Poligona paplašināšanai Aizsardzības ministrijas valdījumā paredzēts pārņemt Zemkopības ministrijas valsts īpašumā esošos nekustamos īpašumus Skrundas un Kuldīgas novados, kā arī fizisko un juridisko personu nekustamos īpašumus Skrundas novada Raņķu un Rudbāržu pagastos. Kopš teritorijas pārņemšanas Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji ir tikušies ar zemju īpašniekiem un Skrundas novada pašvaldību, lai iepazīstinātu ar poligona attīstības plāniem un paplašināšanas gaitu.

Poligons “Mežaine” Skrundā ir īpaši piemērots militārām mācībām pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri notiek Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto mācības. 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv