Poligonā “Mežaine” norisināsies inženieru militārās mācības “BASTIONS-22”

13.06.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

inženieri

No 13. līdz 18. jūnijam Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine”  norisināsies inženieru militārās mācības “BASTIONS-22”.

Militāro mācību laikā Zemessardzes brigāžu Inženieru rotas, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes inženieri un Militārās policijas apakšvienība apgūs un nostiprinās militārās inženierijas prasmes, tostarp inženieršķēršļu uzstādīšanu, konstrukciju izveidi un uzstādīšanu, spridzināšanu, kā arī citas militārās spējas. Militārās mācības notiks poligonā “Mežaine”, poligonam piegulošajās ar VAS “Latvijas valsts meži” un privātajiem īpašniekiem iepriekš saskaņotās teritorijās, kas nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas pēc uzdevumu veikšanas.

Mācību mērķis ir veicināt Zemessardzes vienību un regulāro spēku vienību inženieru pieredzes apmaiņu, trenēt savstarpējo sadarbību un spēju nodrošināt atbalstu krīzes situācijās.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” īpaši paredzētās vietās tiks veikti spridzināšanas darbi, kuru laikā atsevišķos laika posmos var tikt slēgti poligonam piegulošie ceļi. Savukārt Plātņu ceļš būs satiksmei slēgts laika posmā no 15. līdz 17. jūnijam.

Mācību laikā tiks izmantota mācību un kaujas munīcija, kā arī kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Spridzināšanas darbi tiks veikti un kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām poligona teritorijā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm un mācībām, jo tās vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes štābs

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv