Rēzeknē norisināsies Zemessardzes 31. gadadienas pasākumi

18.08.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

Piektdien, 19. augustā Rēzeknē un Ludzā norisināsies Zemessardzes 31. gadadienai veltītie pasākumi. 

Pasākumu programma 19. augusta rītā sāksies plkst. 11.00 ar Zemessardzes 31. gadadienai veltītu svētbrīdi Rēzeknes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā. Plkst. 11.50 notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Pasākumos piedalīsies Zemessardzes un Zemessardzes brigāžu, Lietuvas brīvprātīgās militārās organizācijas KASP (“Krašto apsaugos savanorių pajėgos”) un Igaunijas Zemessardzes jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” vadība, kā arī aicinātie viesi. 

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Lai apliecinātu piederību tautai un visai Latvijai, Zemessardze savas gadadienas svin katru gadu citā reģionā. 2020.gadā svinīgie pasākumi notika Cēsīs, Zemessardzes 30.gadadienas pasākumi 2021.gadā norisinājās Jelgavā.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāju ievērībai – 19.augustā gan Rēzeknē, gan Ludzā zemessargi un karavīri īslaicīgi pārvietosies ar militārajiem transportlīdzekļiem pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem, netraucējot transporta satiksmi.

Zemessardzes vienību karogi ierindā

 

 

Informāciju sagatavoja: 

Zemessardzes štābs 

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv