Rēzeknes novada Lūznavas pagastā notiks Zemessardzes mācības

20.07.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Komunikācijas daļa

No 26. līdz 27. jūlijam Rēzeknes novada Lūznavas pagasta Vertukšnes ezera peldvietā un ezerā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.
Mācību ietvaros tiks pilnveidotas karavīru individuālās un kolektīvās iemaņas. Mācībās karavīri veiks peldēšanas vingrinājumus ar militāro ekipējumu un bez militārā ekipējuma, tāpat notiks ūdens tilpnes šķērsošana.
Karavīru mācību uzdevumu izpilde notiks ar Rēzeknes novada pašvaldību saskaņotā teritorijā.
Personāla apmācību programma paredz uzturēt līdz šim apgūtās prasmes un apgūt arvien jaunas iemaņas vienības kaujas spēju stiprināšanai.
Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir profesionālā dienesta karavīru vienība Zemessardzes 3. Latgales brigādes sastāvā.
Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.
Tāpat Zemessardzē ir iespēja pildīt valsts aizsardzības dienestu. 2024. gada janvāra iesaukums 11 mēnešu valsts aizsardzības dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots arī Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Vidzemē, sniedzot iespēju jauniešiem no Latgales un Vidzemes dienēt tuvāk mājām. Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem aicināti pieteikties valsts aizsardzības dienestam līdz 21. jūlijam, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv. 

Iedzīvotāju ievērībai! 

Pa autoceļiem Rēzeknes novada Lūznavas pagastā iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās. 
Mācības norisināsies diennakts gaišajā laikā. 
Aicinām iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.