Rīgā un Pierīgā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes orientēšanās mācības

27.08.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

No 28. līdz 30. augustam Mārupes, Babītes, Bauskas, Iecavas, Ķekavas, Stopiņu un Garkalnes novados, kā arī Rīgā, notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību orientēšanās mācības. Mācībās, tai skaitā diennakts tumšajā laikā, zemessargi pārvietosies pa koplietošanas teritorijām un ceļiem formastērpos, ar ieročiem un ekipējumu. Mācību laikā ārpus vienību bāzēm nekāda veida munīcija netiks izmantota. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt zemessargu iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā.

 Zemessardzes 1. Rīgas brigāde aicina iedzīvotājus izturēties pret mācībām ar izpratni. Mācību laikā netiks nodarīts bojājums apkārtējai videi vai privātīpašumam.

Apmācība Zemessardzē notiek gan darba dienās, gan brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja savā brīvajā laikā pilnveidot iemaņas, lai labāk spētu sargāt Latviju.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!