Rojā norisināsies Zemessardzes 30.vasaras sporta spēles

04.08.2022
Sports
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

No 5. līdz 7.augustam Talsu novada Rojā norisināsies Zemessardzes 30. vasaras sporta spēles. 

Sporta spēļu mērķis ir veicināt fiziskās sagatavošanas un sporta attīstību Zemessardzē, kā arī noskaidrot labākās Zemessardzes struktūrvienības un sportistus.

Vasaras sporta spēļu svinīgā atklāšana notiks 6. augustā. Tā sāksies plkst. 8.15 ar parādes gājienu no Rojas brīvdabas estrādes pa Ostas ielu, Jūras ielu, Selgas ielu, Celtnieku ielu, Zvejnieku ielu uz Rojas stadionu, kur notiks Zemessardzes sporta spēļu atklāšanas ceremonija. Svinīgo uzrunu teiks Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, Rojas pagasta pārvaldniece Santa Krūmiņa un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. Ceremonijā piedalīsies Zemessardzes vienību pārstāvji un sporta spēļu dalībnieki, kā arī viņu ģimenes locekļi.

Tāpat 6. augustā Rojas brīvdabas estrādē un tās apkārtnē sporta spēļu dalībniekiem, Rojas iedzīvotājiem un tās viesiem laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 būs iespēja apskatīt militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē. Savukārt plkst. 19.00 visi aicināti uz Zemessardzes orķestra, Zemessardzes kora “Stars” un solistu koncertu “Brīvība”. Plkst. 20.30 – balle ar Zemessardzes orķestra, Jūras spēku rokgrupas “Vairogs” un DJ ILMI muzikālo pavadījumu. Visos pasākumos ieeja bez maksas.

Zemessardzes 30.vasaras sporta spēļu trīs dienu sacensībās piedalīsies visas Zemessardzes vienības. Tās sacentīsies 12 dažādās disciplīnās – pludmales volejbols jauktajām komandām, veiklības brauciens ar sešriteņu kvadricikliem, šķēršļu josla “Zemessargu pastaiga”, stafete ar SUP dēļiem, dueļu šaušana, militarizētā stafete, 3x3 basketbols, tautas bumba sievietēm, pludmales minifutbols, spēka izturības vingrinājums “ARMIJAS RAUŠANA”, kā arī orientēšanās vingrinājums. Komandu sastāvā piedalās struktūrvienību karavīri, zemessargi un civilie darbinieki, kā arī atsevišķa šaušanas disciplīna tiek organizēta tieši vienību komandieriem.

Zemessardzes sporta spēļu organizēšanas tradīcija aizsākās jau 1992. gada vasarā, kad nesen dibinātās organizācijas sportiskākie zemessargi ar Zemessardzes vadības atbalstu vienojās par šāda pasākuma nepieciešamību un Tērvetē tika organizētās Zemessardzes 1.vasaras sporta spēles. Tikai Covid-19 pandēmijas ietekmē 2020. gada vasarā sporta spēles nenotika. Šogad sporta spēles organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs, Zemessardzes 46. bataljons sadarbībā ar Zemessardzes štābu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Zemessardzes 30.vasaras sportra spēļu afiša