Saldus novadā  notiks Zemessardzes mācības

13.04.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 

 

ZS4.KBde 45.kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācības

15. aprīlī Saldus novada Lutriņu pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas. Zemessargi papildinās transportlīdzekļu vadītāju teorētiskās un praktiskās zināšanas, ieskaitot vispārējo braukšanu, braukšanu bezceļa apstākļos, kā arī  dažādu ekstremālu situāciju risināšanā.
Mācību uzdevumi tiks veikti ar Saldus novada pašvaldības domi un privātpersonām saskaņotās teritorijās. 
Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. 
Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv
Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu  45bn@mil.lv  vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 
Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.
Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa autoceļiem Lutriņu pagastā iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.
Nacionālie bruņotie spēki aicina Saldus  novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.