Skrundas un Kuldīgas novados notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 8. līdz 28. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada objektā “Upīškalns” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā pamatapmācības nometne.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūs ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Nometnes laikā notiks arī sakaru speciālistu un pirmās palīdzības pasniedzēju apmācība.

 

Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

Jau ziņots, ka šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

 

Ar šo nometni Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde atzīmē 27. gadadienu, kopš ar Latvijas Republikas Zemessardzes Priekšnieka 1992. gada 30. jūnija pavēli nr. 14 “Par Zemessardzes novadu vienību izveidošanu” tika izveidotas Zemessardzes brigādes.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni – Zemessardzes 44. kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

 

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā “Prasības uzņemšanai”. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

E-pasts: guna.stolcere@mil.lv