Stāmerienā un Litenē Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi veiks Berešu maršu

05.06.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona Komunikāciju nodaļas speciāliste

beresu7. un 8. jūnijā Gulbenes novada Stāmerienas un Litenes pagastā Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona karavīriem un zemessargiem notiks gadskārtējais tradicionālais pasākums – “Berešu maršs”.

“Berešu maršs” ir vingrinājums, kurā piedalās Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona jaunie karavīri un zemessargi un veic vismaz 25 kilometru garu distanci. Vingrinājuma laikā jāizpilda 10 dažādi taktiskie uzdevumi 10 dažādās stacijās, kā arī jāatbild uz jautājumiem par vienības vēsturi. Noslēgumā karavīri nes vienotības baļķi apkārt Stāmerienas ezeram. 

Sekmīgi paveicot uzdevumus, karavīrs un zemessargs iegūst tiesības nēsāt melnas krāsas bereti un vienības kokardi, kas apliecina piederību Zemessardzei.
Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljons ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta vienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā uzdevumus veic profesionālā dienesta karavīri vairākās vietās Vidzemē – Valmierā un Gulbenes novada Stāmerienā. Tās pamatuzdevums ir stiprināt Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicināt efektīvu un visaptverošu Valsts aizsardzības uzdevumu izpildi Vidzemes reģionā.

 
Tāpat Gulbenes novada Stāmerienā  Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā 2024. gadā tiks īstenots valsts aizsardzības dienests, sniedzot iespēju jauniešiem no Vidzemes un Latgales reģiona dienēt tuvāk mājām. Līdzīgi kā pirmajā iesaukumā valsts aizsardzības dienestam, tā arī  otrajam iesaukumam, kas dienestu uzsāks janvārī, Latvijas pilsoņi sākotnēji tiek aicināti pieteikties brīvprātīgi līdz 15. jūlijam vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv.

Jau ziņots, ka viens no trim valsts aizsardzības dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā 2024. gadā iesauks 600 jauniešus – 120 personas janvārī un 480 personas jūlijā. 2024. gada janvāra iesaukums 11 mēnešu dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās: Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā. Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.

Latvijas pilsoņi tiek aicināti arī izvēlēties veidot karjeru profesionālajā dienestā.  Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 1250 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās. Lai pievienotos Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonam, zvani uz tālruņa numuru 28665401 vai raksti uz e-pasta adresi 25bn@mil.lv 

Iedzīvotāju ievērībai!

Apmācību laikā Gulbenes novada Stāmerienas un Litenes pagastā karavīri pārvietosies pa koplietošanas ceļiem un iepriekš saskaņotām teritorijām. Maršs notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laika posmā.

Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos, un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.