Talsu novada Ģibuļu pagastā notiks Zemessardzes mācības

08.06.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

6weeler

No 10. līdz 12. jūnijam Talsu novada Ģibuļu pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīru un zemessargu plānveida mācības, kurās tiks trenētas kolektīvās kaujas spējas un pilnveidotas lauka kaujas iemaņas.

Mācības notiks ar A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai karavīri un zemessargi pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt visu Latviju.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai iestātos Zemessardzē kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību norises vietās tiks izmantoti kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Nokļūšanai no Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona dislokācijas vietas Kuldīgā, Ventspils ielā 102, uz mācību vietu Talsu novada Ģibuļu pagastā, militārais transports, tajā skaitā sešriteņu kvadricikli, īslaicīgi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas un Talsu novadu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Iveta Rozenfelde

Tālrunis: 25708808

iveta.rozenfelde@mil.lv