Talsu novadā notiks Zemessardzes mācības

31.05.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes zemessargu mācības

No 1. līdz 4. jūnijam Talsu novada Ģibuļu pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes nodaļas komandieru plānveida apmācība, kuras laikā trenēs spējas patstāvīgi vadīt kājnieku nodaļas personālu vada sastāvā, dažādu kaujas un mācību uzdevumu izpildes laikā, pietuvinot tos kaujas apstākļiem. 

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro iepriekš plānoto mācību laikā karavīri uzlabo gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un pilnveido  kā individuālās, tā kolektīvās iemaņas. 

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Talsu novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā Ģibuļu pagastā tiks izmantos mācību munīcija, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. 

Pa autoceļiem Ģibuļu pagastā iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Talsu novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.