Tuvojoties Ziemassvētkiem, Zemessardzes pārstāvji iesaistās vairākās labdarības akcijās

23.12.2022
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

Ir Ziemassvētku laiks, ko mēdz dēvēt arī par brīnumu laiku. Lai brīnumi varētu notikt arī tiem, kuriem dzīve uzlikusi vairāk pārbaudījumu nekā citiem, Zemessardzes vienību pārstāvji Ziemassvētkos piedalās vairākās labdarības akcijās. 

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs, kā arī Kurzemes brigādes bataljoni iesaistījās labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju”. Saziedotie līdzekļi centralizēti tiks nodoti Bērnu slimnīcas fondam.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons piedalījās Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas akcijā “Drosmes kaste”, kuras mērķis ir iepriecināt mazo pacientu, lai novērstu uzmanību no veicamajām procedūrām un ar mazu dāvaniņu (rotaļlietu, krāsojamajiem zīmuļiem, materiāliem veidošanai, konstruēšanai, rotiņām, mīļlietiņām, spēles) uzslavētu par pacietību vai nomierinātu, ja procedūra bijusi sāpīga.

Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļā labdarības akcijā

Zemessardzes 46. kājnieku bataljons sadarbībā ar “Maratona klubu” un Jāni Vekmani  gatavo Ziemassvētku paciņas ar svētku našķiem unikdienā noderīgām lietām Ventspils un Talsu novada vientuļajiem pensionāriem. Šo tradīciju bataljona karavīri un zemessargi turpina jau vairākus gadus. 

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons vāc ziedojumus, lai Ziemassvētkos iepriecinātu bataljona veterānus ar nelielu dāvaniņu. 

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba un Zemessardzes 32. bataljona karavīri un zemessargi piedalās akcijā “Siltas kājas Ukrainas aizstāvjiem”, sarūpējot siltās zeķes, kas tiks nosūtītas uz Ukrainu. 

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, kā arī Zemessardzes 34. kājnieku bataljons atsaucās Rēzeknes un Daugavpils slimnīcu Bērnu nodaļu aicinājumam iedrošināt (ar nelielu rotaļlietu, mantiņu, spēli) bērnus, kas nonākuši slimnīcā. Lai mazo pacientu ikdienu slimnīcā darītu gaišāku, viņiem būs iespēja saņemt kādu nelielu, iepriecinošu dāvaniņu. 

Zemessardzes 35.kājnieku bataljona karavīri labdarības pasākuma Rudzātu speciālajā pamatskolā

Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Ziemassvētkos iepriecināja Rudzātu speciālās pamatskolas audzēkņus. Tika vākti ziedojumi, lai iegādātos spēles un interjera priekšmetus spēļu istabas papildināšanai. 

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Inženieru rota piedalījās “Laimas” labdarības namiņa akcijā, sarūpējot dāvanas bērniem, kas nāk no daudzbērnu, audžu, maznodrošinātām ģimenēm, kā arī bērniņiem ar invaliditāti.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Inženiero rotas karavīri saiņo dāvanas "Laimas" labdarības namiņa akcijai

Visas Zemessardzes vienības piedalījās arī Nacionālo bruņoto spēku kopīgi izvēlētajā labdarības projektā “Dod pieci”. Akcijas šī gada mērķis ir atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus, ar saziedotajiem līdzekļiem nodrošinot bērnu pamatvajadzības – skolas piederumus un datoru iegādi, veselības uzlabošanas un psiholoģisko atbalstu, ziemas apavus, apģērbu un citas nepieciešamās lietas. 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes štābs

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv