Ventspils novada Vārves pagastā notiks Zemessardzes mācības

21.07.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

mācības šautuvē

No 22. līdz 24. jūlijam Ventspils novada Vārves pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona un 46. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības, kuru mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas spējas. Mācības notiks Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pieguļošajā teritorijā, tajā skaitā šautuvē “Medņi-3”.

Mācības notiks ar Ventspils novada pašvaldību un A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes mācības un ikdienas uzdevumi tiek plānoti un īstenoti tā, lai katrs zemessargs atbilstoši savām spējām un apmācībai pēc iespējas efektīvākā veidā spētu dot savu artavu valsts aizsardzības stiprināšanā kopā ar citām Zemessardzes, regulāro spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Talsu novada, Ventspils valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25627389 vai rakstīt uz e-pasta adresi 46bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Ventspils novads, Vārves pagasts “Vanagi”. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

 

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Nokļūšanai no Zemessardzes 44. kājnieku bataljona dislokācijas vietas Liepājā, Atmodas bulvārī 9, uz mācību vietu Ventspils novada Vārves pagastā, militārais transports īslaicīgi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils novada, Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

 

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Fūrmane

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 28014229

lasma.furmane@mil.lv