Vidzemē noslēgušās militārās mācības “Zobens 2020”

29.09.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

27. septembrī Vidzemē noslēdzās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2020”, kas notika Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros.

Mācību laikā tika pārbaudīta brigādes vienību spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma scenārija ietvaros. Karavīri un zemessargi Vidzemē veica patrulēšanu, reidus, ierīkoja slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, vingrinājuma noslēgumā veicot taktisku uzdevumu – kauju apdzīvotā vietā.

27. septembrī Strenču novada Sedā norisinājās mācību noslēguma pasākumi, kuros piedalījās visi mācībās iesaistītie Vidzemes brigādes zemessargi, karavīri, atbalsta vienības un militārā tehnika.

 Noslēguma ceremonijā klātesošos uzrunāja brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš: “Lai mums viss izdotos, liela nozīme ir komandējošajam sastāvam – ne tikai bataljonu komandieriem, rotu virsseržantiem, bet arī nodaļu komandieriem. Domāju, ka jūs visi varat būt lepni par to, kas ir paveikts ne tikai šodien, bet arī visa gada garumā. Mācības “Zobens 2020” ilga tikai dažas dienas, bet sagatavošanās process ir ļoti garš, un jūs visi tam esat gājuši cauri. Paldies, ka jūs ar savu attieksmi un savu klātbūtni cēlāt katra bataljona spēju tikt galā ar taktiskajiem uzdevumiem!”

Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī Zemessardzes 22.kājnieku bataljona kapelāns virsleitnants Juris Škapars, uzsverot, to, ka miers nerodas pats no sevis, un ir svarīgi nākamajām paaudzēm nodot Latviju tikpat drošu, kāda tā ir tagad. “Militārās mācības “Zobens 2020” ir pārbaudījums mūsu valsts aizsardzības spējām, gatavībai aizstāvēt savu valsti, zemi, tautu, ģimeni un draugus, visu mūsu Latviju. Mūsu karavīri un zemessargi šajos vingrinājumos parādīja izcilu drosmi. Mēs stāvam par to, lai mūsu tauta varētu brīva un netraucēti dzīvot savā zemē. Neviena valsts nevar pastāvēt, ja tās pilsoņi nav gatavi aizsargāt savu brīvību. Mūsu bruņas ir mūsu dzimtenes mīlestība,” teica kapelāns.

 Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons svinīgajā uzrunā teica: “Man ir prieks un lepnums, ka kā mācību vietu esat izvēlējušies mūsu novadu. Lai gan ikdienā mēs jūs maz redzam, esot šeit un redzot jūs tik kuplā skaitā, man personīgi rodas miera un drošības sajūta. Vēlos gan personīgi, gan, domāju, arī iedzīvotāju vārdā izteikt apbrīnu un prieku, ka jūs esat gatavi ziedot daļu no savas dzīves mūsu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Mēs ikdienā sadarbojamies ar Zemessardzi, mums ir aktīvi jaunsargi, un mēs esam ļoti priecīgi par šo sadarbību, un esam gatavi arī turpmāk sadarboties. Lai viegli vienmēr mācībās un nepienāk kaujas brīdis!”

Ceremonijas noslēgumā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš pasniedza piemiņas plāksnes mācību dalībniekiem un atbalstītājiem, kā arī izteica pateicību Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībniekiem, kuri, ievērojot visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus, mācībās darbojās pretinieku lomā, bet noslēguma ceremonijā nepiedalījās.

 

Zobens noslegums Vidzeme

 

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.nr.28326080