Zemessardze: salāgot jauno zemessargu vajadzības ar mūsdienu realitāti

13.02.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

Neatkarību un brīvību nevar uzskatīt par pašsaprotamu. Ir pagājis gandrīz gads, kopš karadarbība notiek tepat mums līdzās. Mums ir patiesi jāvēlas sargāt Latvijas neatkarību un katram Latvijas pilsonim ir pienākums un iespēja izvēlēties veidu, kā sniegt savu ieguldījumu valsts aizsardzībā. Viens no veidiem, kā sargāt Latviju, ir pievienoties Zemessardzei.

2022. gadā Zemessardzes rindas papildināja vairāk nekā 2500 apņēmīgi jaunie zemessargi. Liela daļa no viņiem jau apguvuši zemessarga pamatapmācību un gatavi pilnveidot un pielietot iegūtās zināšanas un prasmes, veicot dienesta uzdevumus, kā arī turpināt izglītošanos kādā no militārajām specialitātēm Zemessardzē.

Katra jaunā zemessarga pirmais uzdevumus ir apgūt militāro pamatapmācību. To var apgūt gan nepārtrauktā 21 dienu ilgā nometnē, gan arī pa apmācību blokiem ilgākā laika posmā. Katrai militārās pamatapmācības apguves pieejai ir  savas priekšrocības. Piemēram, Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde šogad zemessargu pamatapmācību organizē pēc jauna modeļa. Pamatapmācības cikls tiks sadalīts trīs apmācību blokos, kur katrs no tiem ilgst septiņas dienas. 2023. gadā plānoti trīs šādi apmācību cikli. Starp apmācību blokiem paredzēts vienu nedēļu ilgs pārtraukums.  

Pamatapmācības 21 dienu ilgā nometne Zemessardzē parasti tiek organizēta vasarā. Šogad Latvijas reģionos pamatapmācības nometnes plānotas no 4. līdz 24. jūlijam, no 28. jūlija līdz 20. augustam un no 6. līdz 26. augustam. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Ikviena zemessarga civilā darba un dzīves pieredze bagātina Zemessardzi un stiprina valsts aizsardzību. Ja iedzīvotāji ar savu attieksmi un reāliem darbiem izrāda gribu aizsargāt savu valsti, tas samazina pretinieka vēlmi plānot un veikt agresīvas darbības.

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidāts ir aicināts sazināties tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv