Zemessardze trenēs gatavību sniegt atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā

09.04.2020
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

 

No 10. līdz 13. aprīlim Zemessardze vairākos Latvijas reģionos sadarbībā ar Valsts policijas reģionālajām pārvaldēm organizēs kopīgas mācības, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Mācības notiks Rīgā, Olainē, Jūrmalā, Salaspilī, Saulkrastos, Lielvārdē, Ogrē, un tajās kopumā piedalīsies aptuveni 80 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un 2. Vidzemes brigādes bataljoniem, kā arī transports, tostarp arī sešriteņu kvadracikli.

Mācību laikā zemessargi kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem trenēs savstarpējās sadarbības procedūras, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt patruļas, pārvietojoties ar kājām un transportu, nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību publiskās vietās atbilstoši ārkārtējās situācijas laikā noteiktajam.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas. Karavīri un zemessargi izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus, ja situācija to pieprasīs.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā Rīgā, Olainē, Jūrmalā, Salaspilī, Saulkrastos, Lielvārdē un Ogrē būs redzamas zemessargu un policistu patruļas, kas neierobežos iedzīvotāju un autotransporta kustību.

Zemessardze aicina iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību nolūkā pārvietojamies militāro transportu, zemessargus un karavīrus formas tērpos.