Zemessardzes 1. Rīgas brigādē apjomīgs zemessargu kandidātu pieplūdums

18.03.2022
Iestāšanās Zemessardzē
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes sabiedrisko attiecību speciālists Raivis Zeltīts

Pēdējo trīs nedēļu laikā vairāk nekā 900 interesentu ir iesnieguši pieteikumus par pievienošanos Zemessardzes 1. Rīgas brigādei.

“Šobrīd Zemessardze ir saņēmusi vairāk nekā 1700 iestāšanās pieteikumus. Mēs augstu novērtējam cilvēku atsaucību un vēlmi aizsargāt savu ģimeni un valsti. Šobrīd darām visu iespējamo, lai paātrinātu pārbaudes, kuras nepieciešams iziet Zemessardzes kandidātiem, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu militāro pamatapmācības kursu,” norāda Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pieteikšanās Zemessardzē ir tikai pirmais solis. Pirms pamatapmācības uzsākšanas Zemessardzes kandidātam ir jāveic vispārējās veselības un drošības pārbaudes, kā arī jāiziet pirmszvēresta apmācība un jādod zemessarga zvērests. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessargi pilnveido un praktiski trenē savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļu nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Primāri dienests Zemessardzē ir iespēja dot savu artavu valsts aizsardzības stiprināšanā. Tomēr vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja pilnveidot sevi, norūdīt raksturu, paplašināt redzesloku, apgūt militārās zināšanas, kā arī uzlabot savu sākotnējo fizisko sagatavotību. Piedaloties militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, zemessargi apgūst un trenē arī rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās. Dienesta laikā zemessargam ir iespēja  izvēlēties apgūt kādu no militārajām specialitātēm, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c. Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju (sākot no 32 eiro dienā) un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju - 9,96 eiro dienā.

Meklē sev tuvāko Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību:

  • Rīgā, Pārdaugavā – Zemessardzes Studentu bataljons. Kontaktinformācija - 67406284, 26403336, stbn@mil.lv, Rīga, Vienības gatve 56, LV-1004;
  • Daugavas labajā krastā - Zemessardzes 13. kājnieku bataljons. Kontaktinformācija - 25451299, 13bn@mil.lv, Linezera iela 6, Rīga, LV-1006;
  • Jūrmalas pilsētā, Mārupes, Olaines un Ķekavas novados - Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons. Kontaktinformācija - 67915370, 26515011, 17bn@mil.lv", Ceri", Mārupes pagasts, LV-2166;
  • Salaspils, Ropažu un Ādažu novados - Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljons. Kontaktinformācija - 29282872, 19bn@mil.lv, "Jugla - 1", Stopiņu novads, LV-2130;
  • Bauskas novadā – Zemessardzes 53. kājnieku bataljons. Kontaktinformācija - 67072752, 26541866, 53kb@mil.lv, Biržu iela 13C, Bauska, LV-3901.

Lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā kādā no Latvijas reģioniem – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.