Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniegs atbalstu Valsts robežsardzei

04.12.2020
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

No pirmdienas, 7. decembra, Nacionālie bruņotie spēki, tostarp Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniegs atbalstu uz Latvijas-Lietuvas robežas, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu. Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde uzdevumus veiks divos robežkontroles punktos – Grenctālē un Skaistkalnē. Šobrīd atbalstam ir paredzēts nodrošināt zemessargus un karavīrus no 53. kājnieku bataljona un inženieru rotas.

“Mēs esam gatavi sniegt visu nepieciešamo atbalstu, lai mūsu valsts pārvarētu vīrusa izplatību. Sabiedrības aizsardzība ir mūsu kopīgā atbildība un tieši tāpēc mēs uztveram dienestu savstarpējo sadarbību kā absoūtu nepieciešamību. Vienlaikus Zemessardzes vienības turpinās koncentrēties uz plānotajām mācībām, jo Covid-19 ierobežojumi nav atcēluši mūsu pamatuzdevumu – būt gataviem sargāt valsti no ārējā ienaidnieka,” uzsver 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

Plānots, ka līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei, atbilstoši atbildības teritorijai, tiks iesaistītas četras Zemessardzes brigādes: Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, Zemessardzes 3. Latgales brigāde un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde.

Jau ziņots, ka valdība šo otrdien nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu - iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv".

Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 11. janvārim.

No šā gada 30. marta līdz 9. jūnijam Nacionālie bruņotie spēki jau sniedza atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.