Zemessardzes 1. Rīgas brigāde veiks zemes izmantošanas saskaņošanu mācību “Namejs 2020” norisei Rīgā un Zemgalē

14.08.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Tuvojoties Nacionālo bruņoto spēku ikgadējām lauka taktiskajām mācībām “Namejs 2020”, Zemessardzes 1. Rīgas brigāde veiks zemes izmantošanas saskaņošanas procesu ar privāto zemju īpašniekiem un uzņēmējiem Rīgā, Pierīgā un Zemgalē.

Brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs aicina uz sapratni un atbalstu no zemju īpašniekiem, uzsverot, ka visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir veicināt sadarbību starp bruņotiem spēkiem un plašāku Latvijas sabiedrību: “Zemessargi, līdz augusta beigām, sazināsies ar zemju īpašniekiem, izskaidros mācību norisi un slēgs zemju izmantošanas līgumus. Aicinām izturēties ar sapratni un sniegt atbalstu militāro mācību norisei”.

“Viens no Zemessardzes pamatuzdevumiem ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības nodrošināšanā. Zemessargi to dara brīvprātīgi, veltot laiku, kuru citādi būtu veltījuši savai ģimenei un mājas dzīvei. Viņi to dara, lai paaugstinātu savas spējas aizsargāt ne tikai savas ģimenes un mājas, bet mūsu visu mājas – Latvijas valsti. Zemju īpašnieki var palīdzēt, esot pretimnākoši un atsaucīgi. Jau iepriekšējos gados esam pārliecinājušies, ka cilvēku izpratne par šādas sadarbības nepieciešamību ir augsta un noskaņojums pozitīvs” - 1.Rīgas brigādes komandieris.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!