Zemessardzes 1. Rīgas brigādes inženieri sniedz atbalstu ūdenstorņa demontāžā

25.06.2020
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1. Rīgas brigāde

19. jūnijā, Jēkabpils novada Vandānos 1.Rīgas brigādes Inženieru rotas karavīri veica ūdenstorņa spridzināšu.

            Nacionālie bruņotie spēki ir parakstījuši vienošanos ar Jēkabpils domi par apmācības organizēšanu, kuras laikā inženieri, izmantojot spridzināšanas metodi, demontēja Jēkabpils novada pašvaldības ūdenstorni.

Zemessardzes uzdevums ir turpināt attīstīt kaujas inženieru spējas. To ietvarā Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Inženieru rota veica personāla teorētisko un praktisko apmācību objektu spridzināšanā, kas iekļauj arī dažādu infrastruktūru demontāžu ar spridzināšanas metodi. Infrastruktūras spridzināšanas apmācība notiek ciešā sadarbībā ar civilajām organizācijām, kuru rīcībā ir pieejami nojaukšanai paredzēti infrastruktūras objekti, kas atbilst apmācību mērķiem.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!