Zemessardzes 17. kaujas atbalsta komandiera maiņas ceremonija

13.06.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābs

11. jūnijā plkst. 10.00 Mārupes pagasta Skultē notika Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 17.kaujas atbalsta bataljona komandiera maiņas ceremonija.

Līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Jāni Rutkovski bataljona komandiera amatā nomainīja majors Juris Višņakovs.

Majors J.Višņakovs ir pieredzējis virsnieks un iepriekšējā dienesta vietā Sauszemes spēku mehanizētā kājnieku brigādē pildījis komandējošā un plānošanas virsnieka amata pienākumus. Ir iegūta pieredze starptautiskajās operācijās Afganistānā. Daudzpusēja dienesta pieredze, darbs ar personālu ir radījis priekšnosacījumus majora J.Višņakova iecelšanai bataljona komandiera amatā.

Uzsākot pildīt Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona komandiera pienākumus, majors J.Višņakovs plāno turpināt bataljona infrastruktūras attīstību un stiprināt apakšvienības kaujas spējas. Viens no sākotnējiem mērķiem ir bataljona štata pilnveidošana.

Komandējot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljonu, pulkvežleitnanta J. Rutkovska ieguldījums ir vienības kaujas spēju paaugstināšana. Bataljonam noteiktie uzdevumi ir sadarbība ar pašvaldībām, Valsts policiju, Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku veidu un NATO sabiedroto spēku vienībām. Iegūtā profesionālā pieredze tiks pielietota turpmākajā dienestā Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28377422

Facebook/ RigasBrigadesZemessargi