Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē uzsāk jauno zemessargu pamatapmācības kursu

30.10.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

Sestdien, 28. oktobrī, Alūksnes novada Alsviķu pagastā, militārajā bāzē “Strautiņi”,  70 jaunie Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargi uzsāka neintensīvo pamatapmācības kursu.

Astoņas nedēļas nogales vairāku mēnešu garumā zemessargi no visiem sešiem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem apgūs sākotnējās militārās iemaņas, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam –  lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas.

Zemessargiem pamatapmācības kursa apguve ir obligāta prasība, un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē to ir iespējams apgūt divos veidos – pa posmiem astoņās nedēļas nogalēs vairāku mēnešu garumā vai arī vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc kursa sekmīgas apguves zemessargi var turpināt apgūt dažādas specialitātes, tostarp sakarnieks, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs, kā arī pildīt ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdzēt veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus – sniegt atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalīties glābšanas darbos, palīdzēt dzēst ugunsgrēkus, sniegt atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalstīt valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Tāpat arī zemessargs var sevi attīstīt un iegūt augstāku militārā dienesta pakāpi, piemēram, apgūstot Jaunākā instruktora kursu Zemessardzes Mācību centrā.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “2” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē  www.zs.mil.lv vai www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze .

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Komunikācijas daļa

Tālr. 28326080

Facebook/ VidzemesBrigadesZemessargi