Zemessardzes 27.kājnieku bataljons Mārsnēnos sniedz atbalstu Covid- 19 ierobežošanā

18.05.2020
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

Kopš piektdienas, 15. maija, Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri sniedz atbalstu Covid-19 ierobežošanā sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni” Priekuļu novadā, kur konstatēta masveida inficēšanās ar Covid-19.

Piektdienas,15. maija, vakarā, atsaucoties Cēsu sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas lūgumam, zemessargi 1.kājnieku rotas virsseržanta vadībā sociālās aprūpes centrā iekārtoja telpas slimnieku izolācijai, kā arī nodrošināja un uzstādīja gaisa pūtēju telpas apsildīšanai.

Novērtējot paveikto darbu, kas ilga līdz vēlai sestdienas naktij, 18.maijā notikušās Cēsu sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sēdes dalībnieki izteica pateicību 27.kājnieku bataljona zemessargiem un rotas virsseržantam.

Lai nodrošinātu perimetra apsardzi karantīnas zonai, Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi kopā ar policistiem kopš 18.maija veic stacionārās patruļas, mazinot piekļuves iespējas sociālās aprūpes centram.

Uzdevumu izpildes laikā tiek ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

ZS_27_Marsneni

Priekuļu novads ietilpst Zemessardzes 27.kājnieku bataljona atbildības teritorijā, līdzās Inčukalna, Cēsu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Amatas, Raunas, Limbažu, Krimuldas, Siguldas, Sējas un daļai Salacgrīvas novada. Bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/ vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.