Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoni turpina apmācību kopā ar Valsts policiju

30.04.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

No 1. līdz 4. maijam Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljonu zemessargi kopā ar Valsts policijas Rīgas un Vidzemes reģiona pārvaldes policistiem Siguldā, Saulkrastos, Ogrē un Madonā trenēs kopēju patrulēšanu, turpinot Zemessardzes spēju pārbaudi vīrusa Covid–19 izplatības ierobežošanā.

Mācību laikā Zemessardzes 25.kājnieku, 27. kājnieku un 54.inženiertehniskā bataljona zemessargi kopā ar Valsts policijas Madonas, Siguldas, Saulkrastu un Ogres iecirkņu policistiem trenēs savstarpējās sadarbības procedūras un sakaru līdzekļu savietojamību, ziņojumu un koordinācijas kārtību, lai būtu gatavi kopēju patruļu veikšanā, ja radīsies tāda nepieciešamība.  Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās instrukcijas, karavīri un zemessargi izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus, ja situācija to pieprasīs.

Mācību laikā Saulkrastos būs redzama zemessargu un policistu kopēja patruļa, kas pārvietosies ar 6x6 bezceļa transportlīdzekļiem. Savukārt Siguldā, Ogrē un Madonā zemessargi kopā ar policistiem trenēsies patrulēt gan ar policijas transportlīdzekļiem, gan kājām.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību nolūkā pārvietojamies militāro transportu, zemessargus un karavīrus formas tērpos.

ZS_VP

Zemessardzes gatavības pārbaudes sadarbībai ar valsts un pašvaldības institūcijām notikušas vairākkārt, sniedzot pārliecību, ka Zemessardze ir gatava un nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu Covid-19 ierobežošanā, piemēram, Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde var nodrošināt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu ar teltīm, ja radīsies tāda nepieciešamība. Zemessardze aprīļa sākumā vairākos Latvijas reģionos sadarbībā ar Valsts policiju organizēja kopīgas mācības, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

 

 

           

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi