Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargiem sākas pamatapmācības nometne

30.07.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

No šī gada 2. līdz 22. augustam Alūksnes novada militārajā poligonā “Lāčusils” notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā jauno zemessargu militārās pamatapmācības nometne.

Apmācību uzsāks vairāk nekā 50 zemessargu no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22.kaujas nodrošinājuma bataljona, 25., 27. un 31. kājnieku bataljoniem, kā arī no 54. kaujas atbalsta bataljona.  

Kursa laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Tāpat zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Pamatapmācības nometne dod iespēju jaunajiem zemessargiem trīs nedēļu laikā vienkopus apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai sekmīgi veiktu zemessarga turpmākos dienesta uzdevumus. Iegūtās zināšanas un iemaņas zemessargi varēs pilnvērtīgi izmantot militārajās mācībās “Namejs 2021”, kas Vidzemē norisināsies septembrī.

Pamtapmācības kursa izlaiduma ceremonija notiks 22. augustā  “Meža Strautiņos”. Pamatapmācības nometnes laikā tiks ievēroti nepieciešamie epidemioloģiskās drošības nosacījumi.

Tāpat vienlaikus “Lāčusilā” notiks speciālistu apmācības kursi – ložmetējnieku, granātnieku, inženieru, izlūku, sakarnieku un pirmās paplašinātās palīdzības apmācība.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme. Tā dibināta 1992. gada 30. jūnijā. Brigādes komandieris kopš 2021.gada 16.jūnija ir pulkvedis Gunārs Kauliņš.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Pamatapmācības kursa laikā Alūksnes novada militārajā poligonā “Lāčuslis” plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, kā arī tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

 

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi