Zemessardzes 3. Latgales brigāde piedalās Lāčplēša dienas pasākumos

09.11.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domi 11. novembrī organizē vairākus pasākumus par godu Lāčplēša dienai.

Latgales kultūrvēstures muzejā no pulksten 10.00 līdz 16.00 būs iespēja locīt sarkanbaltsarkanās lentītes, kā arī aprunāties ar karavīriem un Zemessardzes veterāniem. Pulksten 15.15 notiks piemiņas brīdis un zalves šaušana Miera ielas kapos pie obeliska Latvijas Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai. Rēzeknes Jēzus sirds katedrālē pulksten 16.00 būs dievkalpojums un aizlūgums par karavīriem, pēc kura norisināsies stāšanās Lāpu gājienam. Lāpu gājiens noslēgsies pie pieminekļa “Vienoti Latvijai!”, kur notiks svinīgais pasākums.

Lāčplēša diena Rēzeknē 2018

Līdzīgi arī citviet Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā tiks godināta Latvijas Neatkarības karā kritušo karavīru piemiņa. Daugavpilī un Jēkabpilī jaunie zemessargi 11. novembrī dos svinīgo zvērestu.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību organizē svētku pasākumus Ludzā. 11. novembrī plānota gan ziedu nolikšana pie piemiņas akmens Latvijas Neatkarības karā kritušo piemiņai, gan dievkalpojums Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā, tapāt arī Lāpu gājiens un svinīgais pasākums Ludzas novada pašvaldības domes laukumā. Pēc pasākuma svētku dalībniekiem būs iespēja nogaršot Zemessardzes lauka virtuvē gatavotu putru.

9. un 10. novembrī Daugavpils cietoksnī iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi. 11. novembrī Zemessardzes 34. kājnieku bataljona jaunie zemessargi dos svinīgo zvērestu pie pieminekļa 10. Aizputes kājnieku pulka karavīriem, tik zīmīgā datumā apsolot un zvērot būt uzticīgi Latvijas Republikai. Tāpat Daugavpilī tiks organizēta ziedu nolikšana karavīru atdusas vietās kapsētās un pie pieminekļiem un notiks Lāčplēša dienas Lāpu gājiens.

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies svinīgajos 11. novembra pasākumos Krāslavā, Līvānos un Preiļos. Krāslavā laika posmā no pulksten 14.00 līdz 18.00 pasākuma “Stiprini piederību Latvijai” gaitā vienības pārstāvji stāstīs par dienestu Zemessardzē, veiks paraugdemonstrējumus, iepazīstinās ar militāro specialitāšu daudzveidību un kopā ar jauniešiem veiks spēka un erudīcijas uzdevumus.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona personāls Lāčplēša dienā visas dienas garumā piedalīsies dažādos pasākumos. No paša rīta karavīrus varēs sastapt Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, kur viņi piedalīsies sarkanbalsarkano lentīšu locīšanas akcijā un demonstrēs ekipējumu. Bataljona personāls piedalīsies dievkalpojumos: no rīta Maltā, Rozentovas baznīcā, un vakarā – Rēzeknē. Plānota dalība arī svētku gājienos un svecīšu nolikšanā Maltā, Lūznavā, Rēzeknē. Paralēli visas dienas garumā karavīri un zemessargi piedalīsies karavīru piemiņas vietu sakopšanā un svecīšu nolikšanā Rēzeknes, Augšdaugavas, Ludzas un Balvu novadā.

Tāpat arī Zemessardzes 55. kājnieku bataljons piedalīsies svētku gājienos Aizkrauklē, Jaunjelgavā, Zalvē, Neretā un pasākumu laikā nodrošinās zalves šaušanu.

Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona jaunie zemessargi 11. novembrī dos svinīgo zvērestu un piedalīsies Lāpu gājienā Jēkabpils pilsētā. Tāpat plānota ir arī ziedu nolikšana pie stēlas Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem. Savukārt Aknīstes pagastā atklās piemiņas vietu nacionālajiem partizāniem, kur vienība nodrošinās goda sardzi.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Fotogrāfija no arhīva: Lāčplēša dienas Lāpu gājiens Rēzeknē 2018. gadā

Informāciju sagatavojusi

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba

Komunikācijas daļas speciāliste

Dižkareive Ruta Bernāne

E-pasts: ruta.bernane@mil.lv

Tālrunis: 26192444