Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons organizē vingrinājumu “GRIFS III”

14.07.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs

GRIFSIII

No 17. līdz 24. jūlijam Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Ādažu militārajā poligonā organizēs lauka taktisko vingrinājumu “GRIFS III”. Šāda veida mācības notiks jau trešo gadu pēc kārtas, un tajās plāno piedalīties viss bataljona personāls – profesionālā dienesta karavīri, zemessargi un civilie darbinieki.

Mācību laikā tiks trenētas bataljona kaujas spējas, veicot uzdevumus gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Lauka taktiskās nometnes ietvaros tiks pilnveidotas karavīru un zemessargu individuālās un kolektīvās iemaņas, kā arī apvidus teritorijā tiks trenētas bataljona kaujas spējas apakšvienībām mijiedarboties savā starpā, izmantojot dažāda veida atbalsta ieročus.

karte GRIFSMācību laikā bataljona militārā tehnika un personāls pārvietosies no savas dislokācijas vietas Rēzeknes novada Lūznavā līdz Ādažu novada Kadagai, šķērsojot Aizkraukles novadu. Pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem būs īslaicīga.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes mācībām un aktivitātēm, kuru mērķis ir uzlabot zemessargu kaujas gatavību un stiprināt valsts aizsardzības spējas.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir vienīgais profesionālā dienesta bataljons Latgalē. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 26676291 vai klātienē Lūznavā, Rēzeknes novadā (Jaunatnes ielā 2a). Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze un Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru apakšvienība Lūznavā tika atklāta 2018. gada 31. maijā, kad Nacionālie bruņotie spēki svinīgā ceremonijā pārņēma Lūznavas profesionālās vidusskolas zemi un būves.

Sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm iespējams sociālo tīklu platformās – Twitter profilā https://twitter.com/Latvijas_armija un Facebook lapā https://www.facebook.com/Latvijasarmija.

Par aktuālo aizsardzības nozarē iespējams uzzināt  https://www.sargs.lv.

 

Fotogrāfija:  Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona artilērijas rotas karavīru apmācība ar pašgājējhaubicēm M 109 Ādažu poligonā š.g. aprīlī. Autors – A. Janiks (Aizsardzības ministrija).

 

Informāciju sagatavojusi:

Ērika Bondarenko,

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste

e-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv

tālrunis: 26192444