Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde valsts svētkos sagatavojusi sveicienu iedzīvotājiem

17.11.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Ceturtdien, 18. novembrī, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienības savās atbildības teritorijās iedzīvotājiem sagatavojuši svētku pārsteigumu - svinīgu vieglās  militārās tehnikas maršu.

Tehnikas maršs

Ar karogiem izrotāti sešriteņu kvadracikli "CANAM BOMBARDIER MAX 650, kā arī militārie taktiskie un nodrošinājuma transportlīdzekļi Polaris MRZR2 un VOLVO C303, dosies svinīgā maršā pa Kuldīgu, Jelgavu, Dobeli un Ventspili tā papildinot svētku noskaņu pilsētās. Pasākums tiek organizēts, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

“Novembris ir laiks, kad godinām par Latvijas neatkarību kritušo karavīru piemiņu  un atzīmējam Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu. Pašlaik mēs dzīvojam laikā, kad jāpieņem daudzi sarežģīti lēmumi.  Apliecinot patriotismu vienotībā un mūsu tautas gara spēkā, mēs visi kopā rūpējamies gan par savas valsts drošību, gan sargājam  savas valsts veidošanās un pastāvēšanas pamatus. Novēlu svinīgus un emocionāli bagātus svētkus! Saules mūžu Latvijai!” savā novēlējumā saka  Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Jau ziņots, ka aizsardzības nozare aicina Latvijas iedzīvotājus sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku sveicieniem valsts svētkos, 18. novembrī tiešraidē, sākot no plkst. 12.45 Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un RīgaTV24.

Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju novembrī nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad pirms 102 gadiem tika izcīnīta Latvijas brīvībai un neatkarībai izšķirošā uzvara. Lentītes nēsājamas ar stūriem uz augšu, veidojot stilizētu burtu “V”, kas simbolizē uzvaru. Savukārt sociālā tīkla Facebook lietotājiem ir iespēja papildināt savu profila attēlu ar sarkanbaltsarkano lentīti, ko ietver Aizsardzības ministrijas izveidotais profila attēlu rāmis #ParLatvijasUzvaru, kas vienlaikus simbolizē lepnumu par mūsu karavīriem: bit.ly/ParLatvijasUzvaru

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

 

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv