Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos

09.11.2023
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona militāras tehnikas maršs11.11.2022.

Sestdien, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, godinot 105. gadadienu kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku, Kuldīgā, Saldū un Brocēnos notiks svinīgie pasākumi.

Lāčplēša dienas pasākumus Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons tradicionāli rīkos kopā ar Kuldīgas un Saldus novadu pašvaldībām.

“Novembris Latvijai ir īpašs mēnesis, kad izšķīrās Latvijas valsts liktenis un tika dibināta Latvijas valsts. Šodien, atceroties Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus, tradicionāli aizdedzam sveces un lāpas, tā godinot karavīrus, kuri atdeva savu dzīvību, lai mēs varētu dzīvot brīvā Latvijā. Taču godināt viņu piemiņu mēs varam arī visi kopā rūpējoties par mūsu valsts drošību un nākotni, lai zem mierīgām debesīm, plīvojot sarkanbaltsarkanajam karogam, varam audzināt jauno paaudzi,” aicina Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Rinats Ažēns.

Kuldīgā plkst. 10.00 cauri pilsētai dosies svinīgs un karogiem rotāts Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona vieglās militārās tehnikas maršs kā sveiciens svētkos pilsētas iedzīvotājiem (plānotais maršruts Ventspils iela 102 – Policijas iela – Baznīcas iela – Jelgavas iela – Mucenieku iela – Aizputes iela – Liepājas iela – Pilsētas laukums). 

Plkst. 11.00. Kuldīgas Annas kapos norisināsies piemiņas brīdis kritušajiem karavīriem. 

 No plkst. 10.00 līdz 14.00 Pilsētas laukumā varēs aplūkot Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona, Jaunsardzes un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību tehnikas un ekipējuma prezentāciju, savukārt Kuldīgas novada muzejā būs atvērta sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas darbnīca, kur kopā ar Zemessardzes 45. bataljona zemessargiem, būs iespēja sev izgatavot sarkanbaltsarkano lentīti, kas simbolizē ne vien uzvaru pār Bermonta karaspēku, bet arī norāda uz 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.

  Iedzīvotāji tiek aicināti nolikt svecītes piemiņas vietā brīvības cīnītājiem  – Kuldīgā, Liepājas ielā 39. Savukārt īpaši godinot 105. gadadienu kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku, no plkst. 17.00 līdz 22.00 Latvijas karoga krāsās iemirdzēsies Ventas rumba.

Plkst. 17.00 Pilsētas laukumā sāksies ikgadējais Lāpu gājiens, kuram pievienosies Kuldīgas pilsētas un novada iedzīvotāji, kā arī pilsētas viesi. Gājiena maršruts: Pilsētas laukums – Ventspils iela – Piltenes iela – Liepājas iela – Baznīcas iela - Pilsētas dārzs. Pēc Lāpu gājiena Pilsētas dārzā sāksies Lāčplēša dienas koncerts, kurā piedalīsies grupa “Ance Jankovska un co”. Koncerta laikā varēs baudīt Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīru un zemessargu sarūpēto silto tēju un cienastu no karavīru lauku virtuves.

Saldū no plkst. 14.00 līdz 18.00 darbosies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas darbnīca Kapelleru namā. Savukārt no plkst. 15.00 līdz 20.00 Oskara Kalpaka laukumā varēs aplūkot Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona ekipējuma prezentāciju un uzzināt par dienestu Zemessardzē. Saldū Lāpu gājiens sāksies Avotu ielā plkst. 18.00 un noslēgsies Oskara Kalpaka laukumā ar Ivo Fomina koncertu un siltu tēju un cienastu gājiena dalībniekiem.

Brocēnos no plkst. 14.00 līdz 18.00  Tirgus laukumā varēs aplūkot Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona, tehnikas un ekipējuma prezentāciju un satikt O.Kalpaka profesionālās vidusskolas kadetus, lai uzzinātu par iespējām iegūt vidējo izglītību ar militāru ievirzi,  kas sniedz iespējas turpināt studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai ārvalstu militārajās mācību iestādēs. Tirgus laukumā kopā ar zemessargiem un kadetiem interesenti varēs piedalīties arī sarkanbaltsarkano locīšanas darbnīcā. Lāpu gājiens sāksies no Brocēnu vidusskolas plkst. 18.00 un noslēgsies pie Brocēnu kultūras centra, kur gājiena dalībniekus ar koncertu iepriecinās Ieva Kerēvica, Madara Kalniņa un Norberts Skraucis. Patriotu mēneša ietvaros no 1. līdz 30. novembrim Brocēnu Kultūras centrā, Lielcieceres ielā 10, ir skatāma Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona   foto izstāde “ESMU KARAVĪRS”

Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietā un muzejā "Airītes" 11. novembra rīts sāksies plkst. 9.00 ar vēsturiski izzinošu pārgājienu apskatot militārā tūrisma objektus. Plkst.14.30 piemiņas brīdis "Lāpu liesmas debesīs", kurā piedalīsies Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Rinats Ažēns, Saldus novada pašvaldības vadītājs Māris Zusts, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskolas kadeti, karavīri, zemessargi un veterāni.

“11.novembrī mēs atzīmējam Latvijas karavīru 1919. gada uzvaru paŗ Bermonta karaspēku. Smagās brīvības cīņās tika izcīnīta mūsu valsts brīvība, neatkarība un nākotne. Patriotisms nav laikā sastingušu pārliecību kopums, tas ir mainīgs lielums, kas mums visu laiku jāpilnveido. Tās ir mūsu vērtības - gatavība aizstāvēt savu brīvību un neatkarību, savu valsti un tās iedzīvotājus, saglabāt savas kultūras un vēstures tradīcijas, nacionālo pašapziņu un tautas identitāti, saglabāt savas saknes un savu Tēvzemi,” uzver Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Foto: Zemessardzes 45. Kaujas nodrošinājuma bataljona arhīvs