Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”

07.09.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļas

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes karavīri mācībās

 

No 7. septembra līdz 2. oktobrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”, lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.

Mācības Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā notiks gan pilsētvidē – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Dobelē, Ventspils ostas teritorijā, gan Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novadu teritorijās, kā arī militārajā poligonā “Mežaine”. Mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem.

Visaptverošas valsts aizsardzības mācībās “Namejs 2023” Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā piedalīsies līdz 1000 karavīriem un zemessargiem no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, rezerves karavīri, kā arī karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes. Tāpat mācībās būs iesaistīti sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas un Lietuvas. Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas (NATO Enhanced Forward Presence Battle Group Latvia) karavīri, Aizsardzības un Iekšlietu ministriju padotībā esošo iestāžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kā arī pašvaldību pārstāvji. 

 Savukārt, lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, visaptverošas valsts aizsardzības mācību ”Namejs 2023” ietvaros šogad notiks visu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā esošo pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju kopējas mācības ar mērķi pilnveidot institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā. Mācību laikā tiks pilnveidota savstarpējā sadarbība krīzes situāciju pārvarēšanā, plānojot rīcību dažādu hibrīdapdraudējuma incidentu novēršanā. 

            Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”. Mācībās “Namejs 2023” piedalīsies karavīri un zemessargi no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, kā arī valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri un rezerves karavīri. Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Mācības “Namejs ” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi laikus reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Visā Latvijā rudens periodā intensīvi norisināsies mācības, kuru laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārās tehnika. Mācību uzdevumu izpildes laikā notiks militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku  sociālo tīklu kontos, Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv., kā arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Facebook lapā https://www.facebook.com/ZS4KBde.

Informatīvais tālrunis: +371 28637064

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu mācību norisē! Sargājam Latviju kopā!