Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rezerves karavīri piedalīsies apmācību nometnē un militārajās mācībās “Namejs 2021”

23.08.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No 23. augusta līdz 5. septembrim Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rezerves karavīru apmācību nometne, kurā rezerves karavīri pilnveidos iemaņas un zināšanas, iesaistoties vienības uzdevumu izpildē.

Apmācība noslēgsies ar rezerves karavīru iesaisti militārajās mācībās “Namejs 2021” no 6. līdz 12. septembrim.

“Visaptverošā valsts aizsardzība paredz, ka valsts aizsardzība jānodrošina visās jomās, un šī ir iespēja katram rezerves karavīram sniegt savu ieguldījumu valsts kopējās aizsardzības stiprināšanā. Pēc pagājušā gada militārajām mācībām esam guvuši pārliecību par rezerves karavīru augsto pilsonisko nostāju un gatavību vajadzības gadījumā ar ieroci rokās aizsargāt Latviju. Latvijas valstiskums ir vērtība, ko mums jāsargā kopā visiem spēkiem,” uzsver Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

rezerves_karaviri

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visus Kurzemes novadus un daļu Zemgales novadu teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv