Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde turpina apmācību kopā ar Valsts policiju

29.04.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No 1. līdz 5. maijam Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljona zemessargi, kopā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa pārstāvjiem mācībās trenēs savstarpējās sadarbības procedūras, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt patruļas, pārvietojoties ar kājām un transportu, nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību publiskās vietās, atbilstoši ārkārtējās situācijas laikā noteiktajam.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas. Karavīri un zemessargi izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus, ja situācija to pieprasīs.

Jau iepriekš ziņots, ka no 27. līdz 30. aprīlim Skrundas novadā militārajā poligonā “Mežaine” Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes bataljoniem no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Dobeles un Jelgavas notika kopīgas mācības ar Valsts policiju, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Zemessardze vairākos Latvijas reģionos sadarbībā ar Valsts policiju organizēja kopīgas mācības, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapāhttps://www.zs.mil.lv/

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv