Zemessardzes 51. kājnieku bataljons piedalās valsts svētku pasākumos Dobeles un Tukuma novados

09.11.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

Piektdien, 11. novembrī, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītos svinīgajos pasākumos Dobeles un Tukuma novados.
Plkst. 17.00 Zemessardzes 51. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies  Lāčplēša dienai veltītajā „Gaismas gājienā” no Dobeles vēsturiskā Tirgus laukuma līdz Dobeles atbrīvošanas piemineklim, kur notiks piemiņas brīdis. Klātesošos uzrunās Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris majors Aivis Vācers.     
Zemessardzes 51. kājnieku bataljona pārstāvji piedalīsies lāpu gājienos un pasākumos arī Tukumā, Aucē un Smārdē, kur norisināsies svinīgie pasākumi, lai pieminētu un godinātu vēstures notikumus, kad Latvijas armija izcīnīja brīvību savai valstij.
Savukārt 16. novembrī Zemessardzes 51. kājnieku bataljona ansamblis “Dobeles zemessargi ” ar svētku koncertu iepriecinās Sociālās aprūpes centra “Tērvete” iemītniekus, bet 18. novembrī, ar īpašu svētku programmu, uzstāsies Jaunlutriņu Kultūras namā. 
“11. un 18. novembris katram Latvijas iedzīvotājam ir īpaši datumi. Ik gadu, tie mums atgādina, ka pateicoties Latvijas armijas izšķirošajām uzvarām Neatkarības karā, mēs šodien varam stāvēt zem brīvi plīvojoša mūsu valsts karoga, brīvā valstī. Šie ir simboli, kurus katram ir jāuztver par svētu esam. Aicinu, visus iedzīvotājus, neaizmirst mūsu vēsturi un šodienas notikumus pasaulē un patiesi novērtēt un sargāt to, kas mums ir šobrīd. Saules mūžu Latvijai!” novēl Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris majors Aivis Vācers.

Gaismas gājiena Dobelē afiša