Zemessardzes 52.kaujas nodrošinājuma bataljons atzīmē dibināšanas gadadienu

02.09.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde

 

Sestdien, 7. septembrī, Jelgavā ar svinīgo pasākumu atzīmēs Zemessardzes 52.Kaujas atbalsta bataljona dibināšanas 28. gadadienu. Pasākums sāksies ar jauno zemessargu kandidātu zvērestu un turpināsies ar sportiskām aktivitātēm visas dienas garumā.

Viena no aktivitātēm būs foto orientēšanās Jelgavas pilsētā. No plkst. 09.00 līdz 15.30 Jelgavas pilsētā, kaujas formas tērpā tērptas zemessargu komandas, četru līdz astoņu karavīru sastāvā, meklēs noteiktus objektus un, fotografējot tos, krās punktus kopvērtējumam. Veiksmīgākajām komandām dienas noslēgumā tiks pasniegtas balvas. Svinīgā pasākuma noslēgumā tiks godināti arī labākie zemessargi.

Jau ziņots, ka 23. augustā ar svinīgiem pasākumiem atzīmēja Zemessardzes 28. gadadienu. Atzīmējot Zemessardzes 28.dibināšanas gadadienu arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljonos notiek svinīgi pasākumi.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas - Zemessardzes - nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Informāciju sagatavojusi:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
guna.pricina@mil.lv