Zemessardzes galvenā virsseržanta amatā stājas štāba virsseržants Dainis Ceirulis

14.05.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

Šodien, 14. maijā, Rīgā notika Zemessardzes galvenā virsseržanta svinīgā maiņas ceremonija, kuras laikā Zemessardzes galvenā virsseržanta amatā stājās štāba virsseržants Dainis Ceirulis, nomainot līdzšinējo Zemessardzes virsseržantu galveno virsseržantu Ēriku Liflandu.

Zemessardzes galvenā virsseržanta maiņas ceremonija

Svinīgajā maiņas ceremonijā piedalījās Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs, Zemessardzes brigāžu komandieri, brigāžu virsseržanti un bataljonu virsseržanti.

Štāba virsseržants D. Ceirulis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1994.gadā. D. Ceirulis ir dienējis Baltijas miera uzturēšanas bataljonā, Sauszemes spēku brigādes 1.kājnieku bataljonā, Instruktoru skolā, Štāba bataljonā, Apvienotajā štābā, Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljonā. Tāpat dienējis NATO štābos Nīderlandē un Beļģijā, ieguvis starptautisko operāciju dienesta pieredzi sešās starptautiskajās operācijās - Bosnijā un Hercegovinā, Irākā, Afganistānā. Štāba virsseržants D. Ceirulis piedalījies Ukrainas bruņoto spēku karavīru apmācībā.

Par teicamu dienestu štāba virsseržants D. Ceirulis saņēmis Viestura ordeņa sudraba goda zīmi un vairākus Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus un medaļas par dalību starptautiskajās operācijās.

Galvenais virsseržants Ēriks Liflands dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1996.gada janvārī Zemessardzē. Savukārt tā paša gada aprīlī brīvprātīgi pieteicās obligātajam militārajam dienestam un savu obligāto dienestu aizvadīja Zemessardzes Štāba bataljonā Rīgā. Dienestu turpinājis Zemessardzes 51.kājnieku bataljonā, Izlūku mācību centrā, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā, Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1.Kājnieku bataljonā (LATBAT), Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā. Galvenais virsseržants Ē.Liflands piedalījies divās starptautiskajās operācijās Afganistānā un starptautiskajā operācijā Mali, savukārt 2016.gadā vadīja apmācību Ukrainas bruņoto spēku karavīriem Ukrainā.

Kopš 2016.gada 17.oktobra galvenais virsseržants Ē. Liflands militāro dienestu pildīja Zemessardzes galvenā virsseržantā amatā. Pildot Zemessardzes galvenā virsseržanta pienākumus, ar Zemessardzes komandiera atbalstu, ir ieviesis standartizētu apmācību Zemessardzes instruktoriem. Ar viņa iniciatīvu tika ieviesti divi jaunāko instruktoru karjeras kursi - “Jaunākā instruktora kurss”, pēc kura sekmīgas absolvēšanas zemessargs tiesīgs iegūt pirmo instruktora pakāpi “kaprālis”, un “Instruktora kurs”, pēc kura absolvēšanas zemessargs tiesīgs iegūt dienesta pakāpi “seržants”. Šie kursi tiek realizēti pēc vienotiem standartiem visos bruņotajos spēkos. Tāpat ieviests “Kājnieku nodaļas komandiera” kurss Zemessardzē, kur jaunie kaprāļi padziļināti papildina zināšanas nodaļas līmeņa taktikā.

Šajā laika posmā tika izveidota un realizēta augstāko instruktoru korpusa struktūra. Izveidoti Zemessardzes brigāžu un bataljonu virsseržantu amati, kuru atbalstu komandieri jūt un novērtē ļoti pozitīvi. Ir izveidota ļoti laba sadarbība ar Lietuvas KASP un Igaunijas Kaitselit vienībām augstāko instruktoru līmenī un uzsākts projekts par vienotu kājnieku nodaļas komandiera kursa realizāciju Latvijā. Izveidotas vairākas tradīcijas, ieviests Zemessardzes virsseržanta standarts, kurš kalpo kā vienotības un profesionalitātes simbols Zemessardzes instruktoru un kareivju sastāvam.

Par teicamu dienestu galvenais virsseržants Ē. Liflands 2020.gada 23.aprīlī apbalvots ar Latvijas valsts apbalvojumu - Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi. Sava dienesta laikā ir apbalvots ar dažādiem apbalvojumiem - NBS komandiera apbalvojumiem un medaļām par dalību starptautiskajās operācijās, kā arī apbalvots ar Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandiera medaļām un citiem apbalvojumiem.

Galvenais virsseržants Ē.Liflands dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba vadības grupas virsseržanta amatā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/