Zemessardzes komandieris apmeklē Lietuvas Brīvprātīgo aizsardzības spēku dibināšanas gadadienas pasākumus

16.01.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

 

No 16.janvāra divu dienu vizītē Lietuvā atradīsies Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Zemessardzes virsseržants galvenais virsseržants Ēriks Liflands, lai piedalītos Lietuvas Brīvprātīgo aizsardzības spēku dibināšanas 29.gadadienas pasākumos.

Vizītes laikā Zemessardzes vadība apmeklēs 2. teritoriālo aizsardzības vienību Kauņā un piedalīsies svinīgajā ceremonijā, lai godinātu nezināmo kritušo karavīru piemiņu. Savukārt 17. janvārī piedalīsies Lietuvas Brīvprātīgo aizsardzības spēku rīkotajā parādē Viļņā.

Gadadienas svinīgajā militārajā parādē piedalīsies Latvijas karoga grupa, kuru nodrošinās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. Kājnieku bataljona karavīri un zemessargi.

Vizītes laikā Baltijas valstu - Latvijas Zemessardzes, Igaunijas Aizsardzības līgas un Lietuvas Brīvprātīgo aizsardzības spēku komandieri parakstīs vienošanos par sadarbības pasākumiem 2020. gadā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes Vadības grupas galvenā speciāliste

seržante Anita Krieķe-Jermacāne

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv