Zemessardzes komandieris tiekas ar Gruzijas Zemessardzes pārstāvjiem

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardze

No 7. līdz 9. maijam vizītē Latvijā uzturēsies Gruzijas Zemessardzes komandieris pulkvedis Iraklijs Čumburidze (Irakli Chumburidze) un Operatīvās plānošanas un militārās sadarbības priekšnieks pulkvedis Iraklijs Uzhadze (Irakli Uzhadze), lai tiktos ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Aināru Ozoliņu un pārrunātu aktuālos Latvijas un Gruzijas Zemessardzes sadarbības jautājumus.  

Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis A.Ozoliņš un Gruzijas zemessardzes pārstāvji vizītes laikā pārrunāja aktuālos sadarbības un rekrutēšanas jautājumus, dalījās pieredzē un padomos, kā stiprināt un uzlabot pārstāvētās vienības. Tāpat Gruzijas Zemessardzes komandieris kopā ar brigādes ģenerāli A.Ozoliņu piedalījās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Mūžīgās uguns Rīgas Brāļu kapos.

8. maijā Gruzijas Zemessardzes pārstāvji apmeklēs Zemessardzes 4. Kurzemes brigādi un tiksies ar tās komandieri pulkvedi Andri Riekstu. Vizītes laikā Gruzijas pārstāvji viesosies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44.kājnieku bataljonā un Jūras spēku Mācību centrā Liepājā.

9. maijā Gruzijas Zemessardzes komandieris un Operatīvās plānošanas un militārās sadarbības priekšnieks dosies uz militāro poligonu “Mežaine”, Skrundas novadā.

Gruzijas Zemessardzes komandieris pulkvedis I.Čumburidze stājās amatā 2017.gada 12.jūlijā un Latvijas Republikas Zemessardzi apmeklē pirmo reizi.

Gruzija ir viena no galvenajām Austrumu partnerības valstīm, ar kuru Latvija sadarbojas aizsardzības jomā. Sadarbība notiek 2002. gadā noslēgtā līguma par sadarbību aizsardzības jomā ietvaros. Sadarbība kļuva ciešāka un intensīvāka pēc 2008. gada Krievijas agresijas Gruzijā. 2018. gada valstu divpusējās sadarbības plānā aizsardzības jomā ir 18 aktivitātes, kas veiksmīgi īstenotas, tostarp apmācības jomā. Savukārt 2019. gadā valstu divpusējās sadarbības plānā ir paredzēti 20 pasākumi.

Informāciju sagatavojusi:
Inga Eizberga

Zemessardzes štāba
Vadības grupas 
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67335905
E-pasts: inga.eizberga@mil.lv