Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu kvintets koncertēs Rīgas Sv.Pētera baznīcā 2.02.2020.

30.01.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes orķestris

Svētdien, 2.februārī plkst.16.00 Rīgas Sv.Pētera baznīcā notiks Sveču dienai veltīts Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu kvinteta koncerts. Koncerta programmā iekļautas Georga Frīdriha Hendeļa, Volfganga Amadeja Mocarta, Modesta Musorgska, Marka Antuāna Šarpantjē, Džovanni Gabrieli un citu autoru kompozīcijas.

Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu kvintetā muzicē ansambļa vadītāja vecākā zemessardze Marija Anna Novicāne (eifonijs), virsseržants Normunds Katajs – Paeglis, zemessardze Anastasija Isakova (trompete), vecākais zemessargs Emīls Gāgans (trombons) un vecākais zemessargs Eduards Lipāns (tuba).

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

20200202 ZSO kvintets Peterbaznica