Zemessardzes orķestris aicina saņemt bezmaksas ielūgumus uz koncertuzvedumu "Karavīrs gadu simtā" Alūksnē, Cēsīs un Liepājā

11.10.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes orķestris

Zemessardzes orķestris aicina ikvienu interesentu pieteikties bezmaksas ielūgumiem uz Zemessardzes orķestra koncertiem “Karavīrs gadu simtā”, kas norisināsies Alūksnē, Cēsīs un Liepājā par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei.

Koncertu vietas un laiki:

2.novembrī plkst.18.00 Alūksnes Kultūras centrā;

3.novembrī plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”;

15.novembrī plkst.19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā.

Piedalās Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”

Diriģents: kapteinis Andis Karelis

Solisti: R2RS, Mārtiņš Burke-Burkevics, Luīze Krasta un Jānis Igaunis

Programmā: A.Karelis, I.Meijere, M.Lets, J.Lūsēns, A.Virga, Z.Liepiņš un R2RS

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt

  • koncertu norises vietās, 
  • elektroniski www.eventbrite.com
  • piesakot pa tālr.22030121

 

Koncertprogrammā “Karavīrs gadu simtā” līdzās Zemessardzes orķestra profesionālajiem mūziķiem piedalīsies arī Zemessardzes koris “Stars” un solisti no Latvijas armijas rindām – dziedātājs un mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, kurš ir arī zemessargs, un reperis Artūrs Strēlnieks ar skatuves vārdu R2RS, kurš ikdienā pilda dienestu Militārajā policijā, kā arī solisti Luīze Krasta un Jānis Igaunis no Zemessardzes orķestra.

Šajā koncertā tiks izpildīta visdažādāko žanru un stilu mūzika, kuru atskaņos tikai Nacionālo bruņoto spēku mūziķi, apliecinot to, ka karavīrs attīsta ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī pilnveido savu personību un dvēseli. Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis uzsver: “Šajos koncertos tiks atskaņota mūsdienīga mūzika profesionālu mūziķu izpildījumā, pat mijoties repam ar vokālo un instrumentālo mūziku. Orķestra izpildījumā dzirdēsiet sarežģītu un augstas klases mūziku, kurā tiks atainoti emocionāli un Latvijas vēsturē zīmīgi notikumi. Šāda laikmetu un žanru sintēze būs kā simbolisks apliecinājums tam, ka armija svin un godā savu vēsturi un vienlaikus attīstās un modernizējas, lai mūsu senči - brīvības cīnītāji un visa latviešu tauta būtu lepna par savu armiju.”

“Karavīrs gadu simtā” ir muzikāls stāsts, kurā atainots latviešu karavīrs gadsimta gaitā – viņa drosme, cīņasspars un tēvzemes mīlestība. Īpašs muzikāls veltījums sagatavots arī 1919.gadam – Varoņu gadam, kurā izcelta Brīvības cīnītāju degsme, varonība un pašaizliedzība, kas kā mantojums tiek nodots latviešu karavīriem no paaudzes paaudzē. Koncerta programma veidota no Anda Kareļa, Ingas Meijeres, Maikla Leta, Jāņa Lūsēna, Ainara Virgas, Zigmara Liepiņa un R2RS kompozīcijām.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri un Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas. Bezmaksas ielūgumus iespējams saņemt koncertu norises vietās, elektroniski www.eventbrite.com vai piesakot pa tālr.22030121. Vairāk informācijas www.zs.mil.lv. Koncerti tiek rīkoti sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru, Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Liepājas pašvaldību.

Karavīrs gadu simtā