Zemessardzes vingrinājumā “Arona 2023” pilnveidos aizsardzības uzdevumu izpildi

21.04.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

zemessargs formas tērpā

No 22. līdz 23. aprīlim Gulbenes novada Galgauskas poligona apkārtnē norisināsies Zemessardzes vingrinājums “Arona 2023”.

Vingrinājumu organizē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sadarbībā ar citām Zemessardzes vienībām. 

Vingrinājuma mērķis ir turpināt zemessargu apmācību, tajā skaitā pārbaudīt viņu fizisko un teorētisko sagatavotību, individuālās prasmes un iemaņas, kā arī spēju veikt aizsardzības uzdevumus nodaļas sastāvā. 

Svētdien, 23. aprīlī, mācības “Arona 2023” apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts un Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Galgauskas poligona apkārtnē mācību uzdevumu veikšanai zemessargi pārvietosies nelielās grupās kājām, kā arī ar sešriteņu kvadricikliem “Bombardier MAX 650 XT” un vieglo militāro transportu pa koplietošanas ceļiem, būtiski neietekmējot satiksmi. Karavīri un zemessargi veiks uzdevumus ar īpašniekiem iepriekš saskaņotās teritorijās. Pēc mācībām izmantotā teritorija nepieciešamības gadījumā tiks sakopta. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Gulbenes novada iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar sapratni izturēties pret Zemessardzes plānveida vingrinājumiem, kuru mērķis ir valsts aizsardzības spēju uzlabošana un reģionālās drošības stiprināšana.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.zs.mil.lv vai www.klustikaravirs.lv.

zemessargs formas tērpā

 

Informāciju sagatavoja: 

Zemessardzes štābs 

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: nghqg9@mil.lv